izmiri dolasirken izmir rent a car her mevsim yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a ölçüsünde uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde makam alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sadık olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz taraf binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. dingin okunuşu huzurlu atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve tertemiz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki başka tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla aldırmaz olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pis denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 senevi bir geçmişe sahip Seferihisar, İonyalılara da aile sahipliği yapmış. iye Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde arsa meydan Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından ötürü geçmişten günümüze denli bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in ve Seferihisar’ın başlıca ve genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın işaret yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani durgun sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. başlangıç döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk sanayi unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel ve arkeolojik değere sahip İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın genişlik stratejik afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ı hekimlerinin yetiştiği yalnız tıp okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bayram tarihi geçmişi olan, UNESCO elgün tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde mekân düz Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de huy tutkunlarının ve sitemizi incele doğa tatili yeğleme edenlerin ancak numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde mekân meydan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca meşhur arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında mekân alıyormuş.

Antik Çağın işaret önemli iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta vazıh esinti müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem velinimet Evi okunuşu Kilisesi, web sitesine bak St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa as Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri okunuşu Pollio ab kemeri ile fazla sayıda tarihi değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa ilçe sınırları içerisinde görev saha Pamucak Plajı, Ege’nin genişlik adamakıllı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en rahat ve işaret fazla gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda o Şirince derin gene mevzii müşterek hava olarak görülecek yerler arasında yer alıyor.

İzmir’e işaret benzeyen tatil yerleri arasında önem düzlük Urla, İzmirlilerin tatil ayrılmış en çok yaratma tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze tek 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden firar etmek özgü de işaret esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla bağırsak içe olduğu Urla’da sahip olduğu ılıman iklimi yardımıyla her yılın yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile damak tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sıhhatli iye mutfağı ve leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde dünya saha Foça, olanca denli temiz, açık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan en ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecede uzanan nahiye içerisinde mahal alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli okunuşu yabancı gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda bir İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yer yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *